Üretim tesislerimizde kaynakların verimli kullanılması ve atık yönetimi konusunda yürüttüğümüz politikalar sayesinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Sıfır Atık Belgesi” almaya layık görüldük.

Şenpiliç Ailesi olarak çevreye ve doğaya verdiğimiz önemi her fırsatta belirtiyoruz. Bireysel ve kurumsal olarak üzerimize düşen tüm görevleri yerine getiriyoruz. Sahip olduğumuz bu bilinç doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz tüm operasyonların çevreye etkisini sıfıra indirecek şekilde hareket ediyoruz. Bu bilinç ve gösterdiğimiz hassasiyet sayesinde tüm tesislerimizde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen ‘‘Sıfır Atık Belgesi’’ almaya hak kazandık.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE DOSTU

Sürdürülebilir çevre dostu adımlarla ekolojik düzene saygı duyarak, yürüttüğümüz üretimlerde enerji kaybı ve atık oluşumunu azaltmayı başarıyoruz. Aynı zamanda atıkları sınıflandırarak, geri dönüşüm ilkelerini de eksiksiz bir şekilde uygulamaya geçirerek kaynakların verimli bir şekilde değerlendirilmesini önemsiyoruz.

GIDA GÜVENLİĞİ TEMEL ÖNCELİĞİMİZ

Genel Müdürümüz Aydın Başyurt, Şenpiliç olarak gıda güvenliğinin her zaman en temel önceliğimiz olduğunu altını çizerek şunları söyledi:

Piliç eti üretiminin hassasiyetinden dolayı tüm üretim süreçlerimizde biyogüvenlik ve hijyen en üst düzeydedir. Daha iyi bir dünya için kullandığımız yüksek standart teknolojilerimizle de sürdürülebilir çevre politikalarımızı, üretim tesislerimize entegre ediyoruz. Ekolojik dengenin korunması adına insana, çevreye ve toprağa olan duyarlılıkla hareket ediyoruz. Bu yaklaşımla ürettiğimiz ürünleri sunarken, karbon ayak izinin azaltılması, atıkların yeniden toprağa kazandırılması ve doğal kaynaklarımızı daha verimli bir şekilde değerlendirerek, çevre ile uyumlu malzemelerin kullanılmasını önemsiyoruz. Önümüzdeki dönem yapacağımız yatırımlarla kaynaklarımızın sürdürülebilir kullanımını desteklemeye ve geliştirmeye devam edeceğiz. Atık yönetimimiz ve çevreye karşı olan sorumluluğumuzla T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Sıfır Atık Belgesi’ne layık görülmekten dolayı mutluluk duyuyoruz.