İhracat

Şenpiliç’in, ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasıyla üretim yapılan kuluçkahanelerde en yüksek hijyenik şartlar altında gerçekleşen civciv üretimi çalışmaları, aynı yüksek hijyenik standartlarla yetiştirme çiftliklerinde devam etmektedir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nde üretim yapan Şenpiliç Söğütlü Kesimhanesi, Türkiye’de Avrupa Birliği’ne İhracat Yapabilecek Tesis Ön İzin Sertifikası ile TSE tarafından verilen HACCP 13001 Belgesi alan ilk piliç kesimhanesidir.

Şenpiliç ayrıca Rusya Federasyonu sınırları dahilinde toptan ve perakende satışı yapılan her mal için gerekli olan GOST-R Belgesi’ni de almıştır. İçeriği bakımından ISO, TSE ve CE gibi normlara eş değer olan bu belge Rusya’da ihraç ve ithal edilen tüm ürünlerin kalitesini belgelemek açısından oldukça önemlidir. GOST-R Sertifikası, ürünlerin Rusya Devleti tarafından akredite edilmiş laboratuvarlarda test edilerek ve test protokolüne istinaden devlet tarafından akredite edilmiş sertifika merkezleri tarafından verilmektedir. Bu belge resmi olarak Rusya Federasyonu’nda geçerli olmakla birlikte; Beyaz Rusya, Özbekistan, Moldova, Azerbaycan, Kazakistan, Ermenistan, Tacikistan, Kırgızistan ve Türkmenistan’da kabul görmektedir. Dolayısıyla Şenpiliç, Rusya Federasyonu başta olmak üzere bu ülkelere de güvenli, sağlıklı ve lezzetli beyaz et ürünlerinin ihracatını yapma yetkisine sahiptir.

Şenpiliç; Libya, Tacikistan, Gürcistan, Suriye, Hong Kong, Irak ve Azerbaycan’a ihracat yapmaktadır. Avrupa Birliği’ne İhracat Yapma Ön İzin Belgesi’ne sahip Şenpiliç’in ürünleri üzerinde Avrupa Birliği’ne ihracat yetkisini gösteren etiketler yer almaktadır.  

Şenpiliç, ayrıca Suudi Arabistan’a ihracat yapma yetkisine de sahiptir. Türk Standartları Helal Gıda Uygunluk Belgesi’ni de almıştır.