Şenpiliç | Sosyal Faaliyetler | Zirvedekilerle Buluşma

Şenpiliç
TR EN AR

Zirvedekilerle Buluşma

Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her ay düzenlenen “Zirvedekilerle Buluşma” toplantısının konuğu oldu. Gürdamar, hayatını ve Şenpiliç’in 40 yıllık başarı hikayesini yüzlerce okul müdürüyle paylaşırken, eğitime yönelik çok değerli bilgiler verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Pervin Töre şunları söyledi: “Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından ve Sakarya için son derece önemli bir kurum olan Şenpiliç’in Kurucusu ve Onursal Başkanı Sayın Haşim Gürdamar’ı ağırlamaktan onur duyuyoruz. Sayın Haşim Gürdamar eğitime gönül veren bir lider olarak Sakarya’ya iki okul ve bir fakülte kazandırdı. Eğitimin gönlü zengin hayırseveri olarak kendisine tüm yönetici ve öğretmen arkadaşlarım adına şükranlarımı arz ediyorum.”

Sakarya Valisi Sayın İrfan Balkanlıoğlu ise “Sayın Haşim Gürdamar, inşaat mühendisi olmasına rağmen piliç eti üretimine adım atan ve şu anda Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından birinin sahibidir. Müteşebbis olmanın sermayeyledeğil, cesur olmakla alakası var. Sıfırdan başlayıp iş kuran Sayın Haşim Gürdamar gibi başarılı insanlar istihdam yaratıyorlar, kazandıklarını memleketin kalkınması, gelişmesi ve ekonomisi için harcıyorlar. O nedenle bir eğitim gönüllüsü de olan Gürdamar’ın hayat hikâyesini ve başarı öyküsünü çok dikkatli dinlemeliyiz” dedi.​

Haşim Gürdamar okul müdürlerine yaptığı konuşmada şunları anlattı: “Sizlere hitap etme imkânını sağladığı için Sayın Valimize ve Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz’e çok teşekkür ediyorum. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; hayata kötü şartlar içinde başlamışsanız bile bu böyle kalmayabilir. Yeter ki emek verin. Dünyada zeki olan insanlar değil, emek veren insanlar başarılı oluyor. Lütfen bunu sırası geldiğinde talebelerinize aktarın.

Zirvedekilerle Buluşma