Şenpiliç | Sosyal Faaliyetler | Sakarya Üniversitesi Haşim Gürdamar Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi

Şenpiliç
TR EN AR

Sakarya Üniversitesi Haşim Gürdamar Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi

70 milyonu aşan nüfusunun yarısı 28 yaşın altında olan bir ülke olarak gençlerin geleceğe güçlü bir donanımla hazırlanmaları ülkemizin yarınları açısından büyük önem taşımaktadır. Bu inançla, Şenpiliç’in 35. yılında Sakarya bölgesinin değerli eğitim kurumu Sakarya Üniversitesi ile yeni bir projeye adım attık.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında gerçekleşen Sakarya Üniversitesi mezuniyet törenine katılan ve burada bir konuşma yapan Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar, Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi’nin müjdesini vermişti. Yapılan bu açıklamanın ardından geçtiğimiz Ekim ayında Şenpiliç ve Sakarya Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile proje resmileşti.

Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ ile Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas tarafından imzalanan protokol ile fakültenin ismi “Sakarya Üniversitesi Haşim Gürdamar Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi” olarak belirlendi. Fakültenin mimari projesini Atölye B Mimarlık üstlendi.

Sakarya Üniversitesi Esentepe Yerleşkesi içinde yaklaşık 5.500 metrekarelik kapalı alan içine inşa edilecek ve üniversitede bağış ile yapılacak ilk bina olan Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi’nin 2014 yılının Eylül ayında eğitim ve öğretime açılması planlanmaktadır. Yaklaşık 1200 öğrencinin eğitim alacağı fakültenin binasında teorik derslerin yapılacağı sınıfların yanı sıra İşletim Sistemleri, Bilgisayar Mimarileri, Yazılım Geliştirme, Veritabanı Sistemleri, Programlama gibi birçok dalda laboratuvar da bulunacak.

70li yıllarda kurulup gelişerek bugün hemen her alanda dünya standartlarında eğitim veren bir üniversite konumuna gelen Sakarya Üniversitesi’ne katkıda bulunmaktan dolayı tüm Şenpiliç Ailesi olarak gurur duyuyoruz.