Şenpiliç | Sosyal Faaliyetler | Dünya Helal Zirvesi'ne Katıldık..

Şenpiliç
TR EN AR

Dünya Helal Zirvesi'ne Katıldık..

İslam İşbirliği Teşkilatı'nın desteklediği en önemli organizasyonlardan biri olan World Halal Summit İstanbul (Dünya Helal Zirvesi İstanbul) ile 5. OIC Helal Expo Fuarı, Discover Events ve OIC ortaklığı ile 23-25 Kasım 2017 tarihleri arasında, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Şenpiliç de Helal Expo Fuarı'nın katılımcılarından biri oldu. Helal Gıda, İslami Finans, Helal Turizm, İslami Tekstil, Helal Tıp, Helal Kimya ve Ecza konularında 57'si İslam İşbirliği Teşkilatı OIC üyesi ülke olmak üzere 80'i aşkın ülkeden, üst düzey konuşmacının katıldığı 5.OIC Helal Expo Fuarı ile World Halal Summit Istanbul 2017 eş zamanlı gerçekleşti. 150'ye yakın yerli ve yabancı firmanın katıldığı fuarda ayrıca uluslararası ve yerli market zincirlerinden, gıda toptancılarından, turizm acentalarından ve farklı sektör yatırımcılarından oluşan satın alma heyetleri ile B2B görüşmeler organize edildi.

Dünya genelinde doğru helal standartlarının oluşturulmasını sağlamak maksadıyla gerçekleştirilen organizasyonun hem yerel, hem de uluslararası helal ticaretine önemli katkılar sağlanması hedeflendi. 3 trilyon dolarlık helal ekosistemin mevcut olduğu dünya pazarının 860 milyar dolarını Helal Gıda oluşturuyor.