Şenpiliç | Şen Haberler | İşitme Engelli Çocuklar, Zumba Kids ile Eğlenerek Spor Yaptı

Şenpiliç
TR EN AR

İşitme Engelli Çocuklar, Zumba Kids ile Eğlenerek Spor Yaptı

Kadıköy Yoğurtçu Parkı, hayatlarında ilk kez Zumba Kids yapan çocukların neşeli sesleriyle çınladı. İşitme engelli çocuklarında yer aldığı etkinlikte, müzik eşliğinde eğlenerek spor yapan çocuklar, yeni dostlar edinerek mutlu bir gün geçirdiler.

İçerik: Aralarında işitme engellilerinde bulunduğu yaklaşık 100 çocuk, Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda, 'Dengeli Beslen, Harekete Geç' kampanyası kapsamında Zumba Kids yaptı. Açıkhavada, Zumba Eğitmeni Atakan Uğurlu'la birlikte müzik eşliğinde hayatlarında ilk kez Zumba Kids yapan çocuklar, eğlenerek spor yaptı. Duyamamaları da işitme engelli çocukların Zumba Kids yapmalarına engel olmadı. Müziğin titreşimlerini hisseden işitme engelli çocuklar, etkinliğe katılan tüm çocuklarla birlikte Zumba Kids yaparak yeni dostlar edindi ve ve mutlu bir gün geçirdi.

Zumba Kids'le Çocuklar Eğlenerek Spor Yapıyor...
Dünya'daki çocukların % 20-25'inin obez olduğu ve obez çocukların % 70'inin erişkinlikte de obez oldukları biliniyor. Bu nedenle çocuklarımıza egzersizi sevdirmek, daha sağlıklı olmalarını sağlayabilmek için büyük önem taşıyor. 'Dengeli Beslen, Harekete Geç' kampanyasının 'Harekete Geç' ayağı için seçilen Zumba Kids, müzik eşliğinde spor ve dansı buluşturan, çocukların görsel hafızasını kuvvetlendiren ve kas gelişimini destekleyici bir egzersiz yöntemidir. En önemlisi çocukları eğlendirerek ve mutlu ederek egzersiz yapmalarını sağlar.

Kadıköy Belediyesi ve AIESEC İstanbul Asya Şubesi, ihtiyaç sahibi 8-15 yaş arası çocuklar için 'Büyük Adımlar Projesi' kapsamında 23 Haziran - 14 Temmuz tarihleri arasında çok sayıda etkinlik içeren bir yaz programı hazırladı. 'Dengeli Beslen, Harekete Geç' sloganıyla dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok önemli bir sağlık sorunu haline gelen obeziteye karşı mücadele başlatan Şenpiliç de eğlenceli Zumba Kids etkinliği ile yaz programına destek verdi.