Şenpiliç | Şen Haberler | Aydın Gürdamar Ortaokulu'nun protokolü imzalandı

Şenpiliç
TR EN AR

Aydın Gürdamar Ortaokulu'nun protokolü imzalandı

Şenpiliç, eğitim alanında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Sakarya'nın Serdivan ilçesinde yapılacak olan "Aydın Gürdamar Ortaokulu"nun protokolü 18 Ekim 2016 Salı günü, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar ve Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ'ın katıldığı törenle imzalandı.

İmza töreninde konuşma yapan Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar şunları söyledi: "Üçüncü okulumuzu yapıyoruz. Çünkü eğitim bir ülkeninkalkınmasının temel taşıdır. Eğitim olmadan hiçbir şey gelişemez. Günümüzün eğitimli insanları ve bugün eğitim gören gençlerimiz göreceksiniz ki Türkiye'yi daha da iyi bir geleceğe taşıyacaklar. Türkiye'nin petrolü yok, bizim petrolümüz insanımızdır. Doğru ve iyi bir eğitimle yurt içinde ve yurt dışında başaramayacağımız hiçbir şey yok. Sakarya'da eğitime yatırım yapıyoruz, çünkü biz tüm değerlerimizi Sakarya'da kazandık ve kazanıyoruz; hep birlikte çalışıyoruz, hep birlikte üretiyoruz. Eğitime dönük bu yeni yatırımımızın hayata geçirilmesi için bizlerden desteğini ve emeklerini esirgemeyen Sakarya Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş'a ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu'na çok teşekkür ediyoruz. Ben hayatım boyunca eğitimin önemini vurguladım ve eğitim alanında yatırımlarımız devam edecek. Ortaokulumuz memleketimize hayırlı olsun."

Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ ise imza töreninde yaptığı konuşmada; "Şenpiliç olarak sosyal sorumluluk alanında ülkemize ve milletimize başta eğitim alanında olmak üzere destek vermeye devam edeceğiz" dedi.