Şenpiliç | Şen Haberler | Sıfır Atık Belgesine Layık Görüldük

Şenpiliç
TR EN AR

Sıfır Atık Belgesine Layık Görüldük

Şenpiliç olarak tüm üretim tesislerinde kaynakların verimli kullanımı ve atık yönetimi konusundaki sürdürdüğümüz politikalarla T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 'Sıfır Atık Belgesi'ne layık görüldük.

Yaşam kalitesini artırmak ve daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmak için çalışarak, hayata geçirdiğimiz tüm projelerde, bireyler ve aileler, topluluklar ve gezegen için değer yaratmayı hedefliyoruz. Bu anlayış doğrultusunda operasyonlarının çevreye etkisini sıfıra indirerek, bu bilinci topluma yaymaya odaklanarak tüm tesislerimizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen "Sıfır Atık Belgesi"ni almaya hak kazandık.

Bu belge, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atığın miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı gibi kriterlerin değerlendirilmesiyle verilmekte.

Şenpiliç olarak sürdürülebilir çevre dostu adımlarımızla ön plana çıkan, ekolojik düzene saygılı bir şekilde yürütülen üretimlerimizde enerji kaybı ve atıkların oluşumunu azaltmayı başarıyoruz. Aynı zamanda atıkları sınıflandırarak, geri dönüşüm ilkelerini de eksiksiz bir şekilde uygulamaya geçiriyor, kaynakların verimli bir şekilde değerlendirilmesini önemsiyoruz. 

Şenpiliç Genel Müdürü Aydın Başyurt, Sıfır Atık Belgesi hakkında "Şenpiliç olarak gıda güvenliği her zaman en temel önceliğimizdir. Piliç eti üretiminin hassasiyetinden dolayı tüm üretim süreçlerimizde biyogüvenlik ve hijyen en üst düzeydedir. Daha iyi bir dünya için kullandığımız yüksek standart teknolojilerimizle de; sürdürülebilir çevre politikalarımızı, üretim tesislerimize entegre ediyoruz. Ekolojik dengenin korunması adına insana, çevreye ve toprağa olan duyarlılığımızla hareket ediyoruz. Bu yaklaşımla ilerleyerek ürettiğimiz ürünleri sunarken, karbon ayak izinin azaltılması, atıkların yeniden toprağa kazandırılmasını, doğal kaynaklarımızın daha verimli bir şekilde değerlendirerek, çevre ile uyumlu malzemelerin kullanılmasını önemsiyoruz. Önümüzdeki dönem yapacağımız yatırımlarımızla kaynaklarımızın sürdürülebilir kullanımını desteklemeye ve geliştirmeye devam edeceğiz.  Atık yönetimimiz ve çevreye karşı olan sorumluluğumuzla T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Sıfır Atık Belgesi’ne layık görülmekten dolayı mutluluk duyuyoruz" dedi.