Şenpiliç | Şen Haberler | Şenpiliç 35. Yılını Kutluyor

Şenpiliç
TR EN AR

Şenpiliç 35. Yılını Kutluyor

2013 yılı itibarıyla 35. yılını kutlayan Şenpiliç, 13 Şubat 2013 Çarşamba günü Çırağan Sarayı'nda Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar ve Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ'ın katılımıyla 35. yıl etkinlikleri kapsamında bir basın toplantısı düzenledi.

Stratejik olarak sürekli büyüme ve akıllı entegrasyon ile gelişmeyi hedeflediklerini, yatırımlarını maliyet avantajı yaratacak alanlara odaklanarak planladıklarını söyleyen Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar, basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu:


"Şirketimizin bu yıl 35. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Bunu, bizi bugünlere taşıyan ortaklarımız, çalışanlarımız, üreticilerimiz, bayilerimiz, müşterilerimiz ile hep birlikte kutlayalım istedik. Türkiye'de bizimle aynı dönemde faaliyete geçen birçok piliç markasının zamanla yok olduğu sektörde Şenpiliç olarak her sene sadece öz sermayemizle sağlam ve istikrarlı bir şekilde büyüdük. Özveriyle ve inançla çalışarak 35 yılda Şenpiliç'i Türkiye'nin en büyük 100 sanayi kuruluşundan biri haline getirdik.

"35 yıllık bu süreçte, iş felsefemizin temelinde her zaman dürüstlük vardı. Kanunlara sonuna kadar uyduk, hiçbir zaman kişisel çıkarlarımızı şirketin ve toplumun çıkarlarının üzerinde görmedik. Doğruluk, dürüstlük ve adalet, şirketimizin ve bireysel olarak tüm yöneticilerimizin vazgeçilmezidir.

"Tüketici her zaman daha iyisini daha ucuza bekliyor. Bunu sağlamak için çok detaylı çalıştık. Şenpiliç olarak başarımızın ardında işimizi aklımızı ve yüreğimizi koyarak yapmamız yatıyor. Daima yenilikleri arayan ve en ileri teknolojiyi kullanan bir firma olduk. Çalışma anlayışımız bundan sonra da değişmeyecek. Şenpiliç genç, dinamik ve profesyonel ekibiyle Türkiye'nin saygın ve güvenilir firması olarak başarısını sürdürmeye devam edecek."

Basın toplantısında dünyada ve Türkiye'de piliç eti üretimi ve tüketimi ile ilgili bilgiler veren Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ ise sektörün büyümekte olduğunu, özellikle Türkiye'deki büyümenin dünya ortalamasının 3 katı olduğunu belirtti:

"Piliç eti, Türk halkı tarafından sevilerek tüketilen bir temel gıda maddesidir. Türkiye'de ailelerin %98'inin evine piliç eti giriyor ve haftada ortalama 2 kez piliç eti yeniliyor. Sektörün gelişimine paralel olarak 10 yılda kişi başı piliç eti tüketimi 11 kilogramdan 19 kilograma yükseldi. Piliç eti, halkımızın sağlıklı beslenmesine olan katkısı ve ekonomik bir besin kaynağı olması nedeniyle vazgeçilmez öneme sahip bir gıda olmaya devam edecek. Türkiye, 2012 yılında gerçekleşen 1.7 milyon ton piliç eti üretimi ile dünyada 9. sıraya yerleşti. Sektör olarak bu rakamın 2025 yılında 3 milyon tonu aşacağını öngörüyoruz.


"Şenpiliç olarak, Türkiye gıda sektörünün en hızlı gelişen alanında 35 yıldır istikrarlı bir şekilde büyüyerek yer almanın gururunu yaşıyoruz. 205 bin ton üretim kapasitesi ile bugün Türkiye piliç eti üretiminde lider durumdayız. 2014 yılında faaliyete geçecek Ali Fuat Paşa kesimhanemiz ile üretim kapasitemizi yılda 300 bin tona yükselteceğiz. Bu artan kapasite Şenpiliç'in piliç eti üretimindeki liderliğini güçlendirerek sürdürmesini sağlayacaktır. 2012 yılında 33 milyon dolar olarak gerçekleşen ihracat rakamımızı da 5 yıl içinde 150 milyon dolara yükseltmeyi hedefliyoruz. Sağlam sermeye yapısı, akıllı entegrasyon, verimli üretim süreci ve güçlü dağıtım ağı pazarda Şenpiliç'e avantaj sağlayan en önemli özelliklerimizdir.

"Temel gıda maddesi üretmek ve milyonları beslemek büyük bir sorumluluk işidir. Şenpiliç olarak 35 yıldır işimizi en doğru şekilde yapmanın gönül rahatlığı içindeyiz. Bundan sonra da aynı felsefeyle çalışmaya ve halkımıza en kaliteli, en sağlıklı ve en lezzetli ürünleri sunmaya devam edeceğiz."

Şenpiliç 35. Yılını Kutluyor