Şenpiliç | Şen Haberler | İşte İlk Mezunlarımız

Şenpiliç
TR EN AR

İşte İlk Mezunlarımız

Şenpiliç'in sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında kurulan ve 2009-2010 eğitim-öğretim yılında öğrencilerine kapılarını açan Sakarya Erenler Şenpiliç Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin ilk mezunları olan 91 öğrenci, muhteşem bir törenle diplomalarını aldı.

13 Haziran 2013 tarihinde okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine, Erenler Kaymakamı Mustafa Nazmi Sezgin, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar, Şenpiliç Yöneticileri ile mezun olan öğrencilerin aileleri olmak üzere 500 kişi katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'ndan sonra söz alan ve açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Seyfi Yücel okul hakkında bilgiler verdikten sonra okulun kurucusu Şenpiliç'in Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar'a seslendi: "Bu topraklarda kazandığınızın önemli bölümüyle, bölgemizde hayata geçirilen en büyük sosyal sorumululuk projesinidevletimize armağan ettiniz. Bu yüce davranışınızdan dolayı öncelikle bu ülkenin vatandaşı olarak saygılarımı sunuyorum. Başta şahsınız olmak üzere bizlere her zaman destek olan Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ Hanımefendi'ye, alın teriyle, emeğiyle okulumuza katkı sağlayan Şenpiliç Ailesi'nin her ferdine öğrencilerimiz adına şükran ve minnet duygularımı sunuyorum. Okul yapmanın yanında 15 öğrencimize verdiğiniz burs onların gelecekte sizi saygıyla anmalarına vesile olacaktır."

Okuldan mezun olan ilk öğrencilerine seslenirken oldukça duygulanan ve gözyaşlarına hakîm olamayan Seyfi Yücel, öğrencilerine şunları söyledi: "Bugün, ülkemizin geleceğini şekillendirecek gençler olarak, dünyanın her yerinde geçiminizi sağlayacağınız iyi bir meslek eğitimiyle diplomalarınızı alıp bu okulun kapısından çıkacaksınız. Yolunuz, kısmetiniz geleceğiniz açık olsun. Sizlere güveniyor, inanıyoruz."

Daha sonra söz alan Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar, okulun kuruluşu sırasında çok büyük emeği geçen Sakarya Eski Valisi Hüseyin Atak ve Sakarya Milli Eğitim Eski Müdürü Murat Yazıcı'ya çok teşekkür ederek başladığı konuşmasında öğrencilere önemli nasihatler verdi: "Bundan sonraki 10 yıl sizler için çok önemli. Bu süreçte kendinize yatırım yapın, kendinizi geliştirin. Unutmayın ki her şeyin başı çok çalışmaktır. Sizlerin diğer lise mezunlarından çok önemli bir ayrıcalığınız var: Şu anda bir meslek sahibisiniz. Aldığınız diploma ile yetinmeyin, üniversite okumaya çalışın, ama unutmayın ki daha önemli olan kendi 'değerleriniz'dir. Kaliteli, ahlâklı, dürüst, çalışkan ve kendine güvenen bireyler olmanız diplomadan da önemlidir. Hayattan korkmayın. Türkiye'nin geleceği sizler gibi iyi yetişmiş insanların elindedir."


Kuruluşundan beri okulu büyük bir sevgi ve özveriyle yöneten Okul Müdürü Seyfi Yücel'e gönülden teşekkürlerini ileten Haşim Gürdamar, okulu dereceyle bitiren öğrencilere ödüllerini verdi. Mezuniyet töreninde diplomalarını alan öğrenciler daha sonra muhteşem bir havai fişek gösterisi ile keyifli dakikalar yaşarken, orkestranın çaldığı birbirinden neşeli parçalar ile dans edip coştular.


2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında Dereceye Giren Öğrenciler

Anadolu Meslek Lisesi Birincisi: Sümeyra Ay

Endüstri Meslek Lisesi Birincisi: Bahadır Şükrü Çelik

Davranışlarıyla Örnek Öğrenci: Tolga Canbaz

İşte İlk Mezunlarımız