Şenpiliç | Şen Haberler | Sakarya Üniversitesi'ne Şenpiliç'ten Müjde

Şenpiliç
TR EN AR

Sakarya Üniversitesi'ne Şenpiliç'ten Müjde

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Sakarya Üniversitesi mezuniyet törenine katılan ve kısa bir konuşma yapan Şenpiliç Kurucusu veOnursal BaşkanıHaşim Gürdamar müjdeyi verdi ve "Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi'nin yapımı için başlangıç olarak 5 milyon bütçe ayırdık" dedi.

Sakarya Üniversitesi Esentepe Yerleşkesi içinde yaklaşık 6 bin metrekarelik kapalı alan içinde yapılması planlanan Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi binası aynı zamanda Esentepe Yerleşkesi'nde bağış ile yapılacak ilk bina olacak.

Fakülte ve meslek yüksekokullarından mezun olan binlerce öğrencinin diploma sevinci yaşadığı törene Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Milletvekilleri Hasan Ali Çelik, Ayşenur İslam, Ali İhsan Yavuz, Engin Özkoç, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar ile akademisyen ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, eğitime yapacakları katkıdan dolayı Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar ve Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ'a müteşekkir olduklarını söyledi.

Sakarya Üniversitesi'ne Şenpiliç'ten Müjde