Şenpiliç | Şen Haberler | 2014 Şenpiliç Bayi Toplantısı

Şenpiliç
TR EN AR

2014 Şenpiliç Bayi Toplantısı

2014 Şenpiliç Bayi Toplantısı, 22-25 Mayıs tarihleri arasında Güral Sapanca Oteli'nde düzenlendi. Şenpiliç'in Türkiye çapındaki tüm bayilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı, Şaheser Düğün ve Kongre Sarayı açılışı, Alifuatpaşa Fabrikası ve Şenpiliç Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ziyareti, barbekü partisi ve eğlence dolu pek çok etkinlikle renklendi.

Tanıtım turunun ve gerçekleştirilen müzik dinletisinin ardından katılımcılar bayi toplantısının birinci gününü tamamlamış oldu.

Bayi toplantısının ikinci günü Şenpiliç'in bu yılın başında faaliyete geçen Alifuatpaşa Fabrikası'na yapılan ziyaretle başladı. Ziyaret kapsamında Hoşgeldiniz Konuşması'nı yapan Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar şunları söyledi: "1992 yılında faaliyete geçen ve Şenpiliç'in ilk kesimhanesi olan Alifuatpaşa Fabrikası, Söğütlü Fabrikası'nın devreye girmesiyle birlikte 2011 renovasyon çalışmaları sebebiyle faaliyetine ara verilene dek 80.000 üretim kapasitesi ile hizmet veriyordu. 2011 yılında başlayan yıkım çalışmalarıyla birlikte, var olan arazinin çevresindeki arazileri de satın alarak yeniden inşa ettiğimiz Alifuatpaşa Fabrikası'nın sadece kapalı alanını yeni ilavelerle dört kat daha büyütülerek yepyeni bir fabrika ortaya çıkardık. Şu anda aramızda bulunan ve renovasyon sürecinde o dönemin belediye başkanı olan Sayın İlhan Tan'a da bizlere verdiği destek için huzurunuzda çok teşekkür ederiz.Bu yılın başında faaliyete geçen ve son teknoloji ile donatılan Alifuatpaşa Fabrikamız ile üretim kapasitemiz 320 bin tona yükselmiştir"

Haşim Gürdamar'ın konuşmasının ardından Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ünlü "Üretim aşamaları, kalite anlayışı ve 2013 üretim rakamları" içerikli bir sunum gerçekleştirdi. Konuşmanın ve sunumların ardından 1 saat süren tanıtım turu, yine fabrikada düzenlenen öğle yemeği ile sona erdi.

Şenpiliç bayileri öğleden sonra düzenlenen bayi toplantısına katıldı. Toplantı kapsamında Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ'ın "2013 Türkiye Ekonomisi ve Sektör Analizi" başlıklı sunumunun ardından, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Faik Üçer'in "Şenpiliç'in Bugünü ve Yarını" başlıklı sunumu ve soru cevaplarla toplantı sona erdi.

Toplantının ardından düzenlenen Gala Yemeği'nde ise 2013'ün farklı kategorilerde en başarılı 18 bayisine plaketleri takdim edildi.

Organizasyonun 3. gününde ise Güral Sapanca'nın bahçesinde düzenlenen piknik organizasyonunda Şenpiliç bayileri tekrar bir araya geldi. Macera ve heyecan meraklısı konuklar ise ATV ve paintball organizasyonlarında kıyasıya bir mücadele sergilediler.

Kutu:

1992'den günümüze Alifuatpaşa Fabrikası


1992 yılında Şenpiliç'in ilk kesimhanesi olarak faaliyete geçen Alifuatpaşa Fabrikası, 2011 yılında faaliyetleri durana dek 80.000 adet üretim kapasitesi ile hizmet vermekteydi. Zaman içinde Şenpiliç'in büyüme politikası kapsamında 2003 yılında Söğütlü Fabrikası'nın da kurulmasıyla bir süre iki fabrika aynı anda hizmet vermiştir. Söğütlü Fabrikası'nın tam kapasite üretime geçmesiyle birlikte 2011 yılında Alifuatpaşa Fabrikası'nın faaliyeti tamamen durdurulmuş, 2012 yılının Mayıs ayında başlayan yıkım çalışmalarının ardından aynı yılın Ağustos ayında çevredeki arazilerin de satın alınmasıyla yeniden inşaat sürecine girilmiştir. Tamamı 30 dönüm arazi üzerine kurulan ve inşaat süreci sonunda son derece modern ve büyük bir fabrika olarak karşımıza çıkan Alifuatpaşa Fabrikası; ana fabrika binası, arıtma binaları, su deposu ve kazan dairesi olmak üzere dört ana bölümden oluşmaktadır. 15.000 metrekare kapalı alanı bulunan fabrikanın ana binası; kesim, paketleme, soğuk depolar, sevkiyat ve sosyal tesis bölümlerinden oluşmakta olup, 12.000 metrekare kapalı alana sahiptir. Son teknoloji ekipmanlarla donatılmış olan ve bu yılın başında faaliyete geçen Alifuatpaşa Fabrikası ile Şenpiliç'in 210 bin ton olan üretim kapasitesi 320 bin tona yükselmiştir. 60 milyon TL ile Şenpiliç'in en büyük yatırımı olan Alifuatpaşa Fabrikası, çevre bölgelerden 400 kişiye istihdam sağlarken, Söğütlü Fabrikası'nda olduğu gibi kaliteli ve sağlıklı ürünler sunmaktadır.

2014 Şenpiliç Bayi Toplantısı