Şenpiliç | Üretim | Piliç Eti Üretimi

Şenpiliç
TR EN AR

Piliç Eti Üretimi

Yetiştirme çiftliklerinden fabrikaya getirilen ve burada İslami usullere uygun olarak kesilen tavuklar, veteriner kontrol istasyonlarında tek tek kontrol edilmektedir. Şenpiliç'in Avrupa Birliği standartlarına uygun kesimhanelerinde piliçler, uzunluğu 13.200 metre olan kuru soğutma teknolojisi ile güvenle soğutulmaktadır. Burada piliçler, içindeki suyun tamamen süzülmesiyle, birbirine değmeden en yüksek hijyenik şartlar altında maksimum kalitede soğutulmuş olur.
Soğutma işleminin ardından tavuklar otomatik olarak hat üstünde tartılır ve ağırlığına göre bilgisayar komutlarıyla sınıflandırılır. Kategorisine göre kalite istasyonlarında otomatik olarak işaretlenen piliçler, gerekli kategoriye sevk edilirken, kalite ve ağırlık bilgisi de otomatik olarak kaydedilir. İzlenebilirlik ve kalite güvencesi açısından toplanan tüm veriler otomatik olarak kayıt altına alınır.

Göğüs etini daha yumuşak yapmak için kesim hattında "Rapid Rigor" sistemi yer almaktadır.

Sektöründe öncü Stork firması tarafından kurulan makine parkuru ile Şenpiliç Kesimhaneleri, Avrupa'da örnek gösterilen ileri teknoloji makine parkuruna sahiptir.

Kalite standartlarının devamlılığını sağlayan diğer bir faktör ise paketlemedir. Şenpiliç'in, detaylı kalite kontrol, güvenlik, hijyen ve yönetim sistemlerinin uygulandığı Kesimhanelerinde hijyen, tat ve tazelik takibi bütün üretim safhaları boyunca devam etmektedir. Kesimhane, ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya hak kazanmıştır.

Gıda güvenliği ve kalite standartları kadar "çevre güvenliği" de önceliklidir. Tesislerdeki biyolojik arıtma sistemleri çevre mühendisleri kontrolünde işletilmektedir.
  • Toplam 500.000 ton kapasite
  • Toplam 3.200 personel