Şenpiliç | Hakkımızda | Şenpiliç Hakkında

Şenpiliç
TR EN AR

Biz Kimiz

Türkiye'nin "En büyük ilk 100 sanayi kuruluşu" içinde 76. sırada yer alan Şenpiliç; güçlü sermaye yapısı, 40 yılı aşkın deneyimi ve her biri alanında ihtisas sahibi yaklaşık 3.700'den fazla çalışanı, yılda 500 bin tonluk piliç eti kapasitesi ve 3 milyar TL'ye yakın cirosuyla 'Türkiye'nin en büyük' entegre piliç eti üreticisidir. Türkiye'de piliç eti sektörünün lideri olarak (%18 pazar payıyla), sektörel anlamda tüm teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ediyor ve 'en büyük' olmanın yanı sıra 'en iyi' olarak anılmayı hedefliyor.

• 1978 yılında mütevazı bir broiler çiftliği ile faaliyetlerine başlayan Şenpiliç bugün;
• 29 damızlık çiftlik,
• 3 kuluçkahane,
• 3 yem fabrikası,
• En ileri teknoloji ile donatılmış Söğütlü, Alifuatpaşa ve Kadirli Kesimhanelerinin yansıra yine Söğütlü'de bulunan İşlenmiş Ürün Üretim Tesisi ile "Türkiye'nin en büyük entegre tavuk eti üreticisidir".

Önce "Gıda Güvenliği"

Şenpiliç için "gıda güvenliği" her şeyden önce gelir. Bu sebeple, üretimden dağıtıma tüm süreçlerde tüketicilerine "sağlıklı ve güvenilir beyaz et" sunmaya özen göstermektedir.

Şenpiliç kesimhanelerinin tümü Helal Sertifikası'na sahiptir ve piliçler İslami usullere uygun olarak kesilir.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarımsal üretimde gıda güvenliğine ilişkin düzenlemeleri içeren 'İyi Tarım Uygulamaları (İTU)' faaliyetlerini yerine getirerek, denetimlerden başarıyla geçen Şenpiliç, 2015 yılında 'İyi Tarım' belgesi almaya hak kazanmıştır. Bu kapsamdaki çalışmalarını ilgili sertifikasyon çerçevesinde sürdürmektedir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi şartlarında üretim yapan Şenpiliç Söğütlü Kesimhanesi; Avrupa Birliği'ne İhracat Yapabilecek Tesis Ön İzin Sertifikası'na sahiptir.

Şenpiliç tesislerinde Avrupa Birliği standartlarındaki teknolojik ve hijyenik koşullarda üretilen piliç eti ürünlerinin satışı, yine Şenpiliç'in tüm Türkiye'ye hizmet veren kendi dağıtım kanallarıyla gerçekleştirilmektedir.

Tüm operasyonunu profesyonel kadrosuyla İstanbul'da bulunan genel müdürlüğünden yürüten Şenpiliç'in, 3'ü İstanbul'da olmak üzere, Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Karabük, Konya, Lüleburgaz, Gaziantep, Trabzon, İzmir, Sakarya ve Samsun'da da Bölge Müdürlükleri bulunmaktadır.